YILIN BASIN FOTOĞRAFLARI, NEXT LEVEL’DA!

Tarih: 20am30UTCf2018Fri, 20 Apr 2018 11:29:18 +000004am30_20.04.18

YILIN BASIN FOTOĞRAFLARI, NEXT LEVEL’DA!

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği'nin düzenlediği Türk Telekom Yılın Basın Fotoğrafları 2018 yarışmasının ödül kareleri ilk kez Next Level AVM’de görücüye çıkıyor. Organizasyonun Türkiye’deki ilk sergisinde Myanmar’da yaşanan dramı anlatan karesi ile “Yılın Basın Fotoğrafı” ödülünü kazanan Anadolu Ajansı Foto Muhabiri Onur Çoban’da Next Level’da fotoğraf severlerle buluşacak. 24 Nisan saat 18.00’de açılışı yapılacak olan sergi 4 Mayıs’a kadar gezilebilecek.

YILA DAMGASINI VURAN KARELER

33 yıldır aralıksız olarak düzenlenen Türkiye’nin en prestijli medya ödülleri arasında yer alan Türk Telekom Yılın Basın Fotoğrafları 2018 sergisinde 3 bin 200’ün üzerinde fotoğraf arasından seçilen 8 dalda 30 fotoğraf ve 3 fotoğraf serisi yer alıyor. Next Level’in ev sahipliğindeki sergide geçtiğimiz yıla damgasını vuran haber fotoğrafları büyük baskılarla sunulacak. Didim’in gök yüzünden çekilmiş güzelliğinden geçtiğimiz yıl Türkiye’nin ev sahipliğinde yapılan dev spor organizasyonlarına, siyasetten sanatçı portrelerine ödüllü kareler başkente fotoğraf severlerin ilgisini çekecek.

KALABALIKLARLA BULUŞACAK

Türkiye’de onlarca farklı kentte, KKTC ve Azerbaycan’a ulaşacak serginin startını Ankara’da Next Level’da verdiklerini belirten TFMD Başkanı Rıza Özel, “Her yıl yaklaşık 40 noktada sergileniyor bu dev organizasyonun fotoğrafları. Ve sergilerimizi geniş kitlelere ulaştırabilmek adına Next Level gibi kalabalıkları ağırlayan AVM’leri, üniversiteleri, metro istasyonlarını, kent meydanlarını sergi mekanı olarak seçmeyi doğru buluyoruz” dedi.

ONUR ÇOBAN KİMDİR?

Next Level’da 24 Nisan’da yapılacak serginin açılışına katılacak olan Yılın Basın Fotoğrafı 2018 ödülünün sahibi Onur Çoban, 1980 yılında Denizli'de doğdu. Üniversite sıralarında tanıştığı haber fotoğrafçılığında; Afganistan, Irak, Libya, Yemen, Suriye, Somali, Filistin, Gazze, Sudan, Bangladeş, Ukrayna gibi zorlu bölgelerde çalışmış, Japonya'da yaşanan deprem, tsunami ve nükleer felaketi yerinde görmüş, Filipinler ve Haiti'de doğal afetler sonrası yaşanan insani krizleri takip etmiştir. Halen Anadolu Ajansı Foto Muhabiri olarak görev yapan Çoban, evli ve bir çocuk babasıdır.

ONLINE BAŞVURU

Kategori

Fotoğraf Alt Yazısı

Çalıştığı Kurum

Fotoğrafınızı yükleyiniz

*jpeg

ÜYE GİRİŞİ

E-mail

Parola

Şifremi Unuttum

ÜYE OLMAK İÇİN BİLGİLERİ DOLDURUNUZ

Ad

Soyad

Çalıştığı Kurum

Telefon

E-mail

Parola