DERGİ

O gece Marmaris

Okan Özer anlatıyor... Anadolu Ajansı Foto Muhabiri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir gün sonra Antalya’da planlanan programını takip etmek üzere 15 Temmuz tarihinde bu kente gitmiştim. Akşam saatlerinde darbe girişiminin gerçekleştiğini duyduk. Olayın ardından Ankara ile irtibat haline geçtik. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Marmaris’te konakladığı otelde açıklama yapacağı bilgisi geldi, ardından muhabir ve kameraman arkadaşımızla birlikte hızla Marmaris’e hareket ettik.

ÜZERİMİZE ATEŞ AÇTILAR
Antalya’dan Marmaris’e yaklaşık 3,5 saatte varabildik. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaldığı otelin giriş kapısına geldiğimizda güvenlik görevlisi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın otelden ayrıldığını söyledi. Bunun üzerine aracımızı kenara çekip araçtan henüz inmiştik ki üzerimizden iki askeri helikopter geçmeye başlandı. Biz de helikopterlerin iniş yapmaya çalıştığı sahil tarafını görebileceğimiz bir yere gittik. Tekrar araçtan indikten hemen sonra bize ve bulunduğumuz noktadaki vatandaşlara doğru ateş açılmaya başlandı. Hemen çeşitli noktalara dağılarak siper aldık.

MERMİLER NEREDEN GELİYOR GÖREMİYORDUK
Bölge çok karanlık olduğu için helikopterleri ve darbeci askerleri göremiyorduk. İki helikopterden bir tanesi ise devamlı üzerimizde dolaşıp ara ara ateş ediyordu. Karanlık olduğu için de açılan ateşin nereden yapıldığını, mermeilerin nereden nasıl geldiğini göremiyorduk. Daha sonra helikopterler otel çevresinden uzaklaştı. Olay yerine gelen polis ve özel harekat ekipleri ise otele doğru yöneldi. Bizler otel bölgesine yaklaştırılmadık ve takibi güvenli bir uzaklıkta sürdürdük.

HELİKOPTER DARBECİLERİ ALAMADI
Otel bölgesinde ise şiddetli çatışmalar yaşanıyordu. Sabahın ilk ışıklarına kadar çatışma devam etti. Sabaha karşı bir helikopterin otel bölgesine gelmesiyle birlikte çatışma daha da şiddetlendi. Polis ekipleri helikoptere devamlı ateş açıyordu. Helikopter açılan ateş nedeniyle sahil tarafına iniş yapamadı ve otel bölgesindeki darbeci askerleri alamadan bölgeden uzaklaştı. Sabah aydınlandıktan sonra ise silah sesleri sustu. Sessizliğin hakim olduğu bölgede polis ekipleri çevrede önlemlerini artırdı. Darbeci askerlerin otel böglesinden kaçtığı anlaşıldıktan sonra ise aramalar başladı.

ONLINE BAŞVURU

Kategori

Fotoğraf Alt Yazısı

Çalıştığı Kurum

Fotoğrafınızı yükleyiniz

*jpeg

ÜYE GİRİŞİ

E-mail

Parola

Şifremi Unuttum

ÜYE OLMAK İÇİN BİLGİLERİ DOLDURUNUZ

Ad

Soyad

Çalıştığı Kurum

Telefon

E-mail

Parola