Osman ALTINIŞIK

Başkan Vekili

1967 yılında Düzce’de dünyaya gelen Osman Altınışık, ilköğrenimini Kaynaşlı’da, lise öğrenimini Düzce Endüstri Meslek Lisesi Yapı Ressamlığı Bölümünde tamamladı. Anadolu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler bölümünden mezun olan Altınışık, lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamladı. Yüksek lisans eğitimini ‘Küreselleşen Medya ve Tekelleşme Sorunları’ konulu bitirme projesi ile Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünde yaptı.

Tercüman Gazetesi, Türkiye Gazetesi, Foto Spor, İhlas Haber Ajansı, TV5 Televizyonu, Star Gazetesi, Sabah Gazetesi gibi kurumlarda muhabir, foto muhabiri, kameraman, editör, şef, haber müdürü, yazı işleri müdürü, genel yayın yönetmeni, yayın koordinatörü gibi görevlerde bulundu. İhlas Haber Ajansı Antalya kurucu bölge müdürlüğü ve Yazılı Haberler Müdürlüğü yaptı.

Sabah Gazetesi Ankara eki yayın yönetmenliği görevini 10 yıl sürdürdü. Mamak Belediye Başkanlığı Basın Müşavirliği yaptı. 2023 yılı Haziran ayından itibaren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri görevini yürütmektedir.

Sürekli Basın Kartı sahibi olan Altınışık’ın, Haberin Seyir Defteri, B’aşka Vakit Kalmadı ve 246 Bir Kurtuluş Destanı isimli üç kitabı bulunuyor.
Osman Altınışık evli ve iki çocuk babasıdır…