Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Rıza Özel başkanlığındaki Türkiye Foto Muhabirleri Derneği (TFMD) Yönetim Kurulu’nu kabul etti. Başkan Özel’in yanı sıra Başkanvekili Osman Altınışık ile Yönetim Kurulu üyeleri Cengiz Oğuz Gümrükcü, Özgür Şahiner’den oluşan TFMD heyeti, Bakan Kasapoğlu’na Yılın Basın Fotoğrafları 2018 yarışmasında Spor Toto Özel Ödülü’nü kazanan Alper İşmen’in fotoğrafını hediye etti.

Görüşmede, Başkan Rıza Özel, Bakan Kasapoğlu’na derneğin çalışmaları ve mesleğin sorunları hakkında bilgi verdi. Rıza Özel, hayata geçirdikleri projelerle gençleri fotoğrafın usta isimleri ile buluşturduklarını söyledi. Bakan Kasapoğlu da Spor Toto Teşkilat Başkanlığı döneminden bu yana Türkiye Foto Muhabirleri Derneği’nin çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek şöyle konuştu:

“Foto muhabirleri ve kameramanlar, tarihin yakın tanıkları. Kamuoyu sizlerin gözü ile görüyor. 15 Temmuz’da da, Türkiye’nin ev sahipliğindeki spor organizasyonlarında da, ülke olarak bizleri sevince boğan Ampute Millilerimizin Dünya Şampiyonluğunda da sizler halkın gözü oldunuz. Sizin gözlerinizle görüyoruz” dedi.

Bakan Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak, gençlerin hayata atılmasında daha sosyal bir yapı ile kendilerini ifade etmelerinin önemine inandıklarını belirterek, bu alanda yürütülen projeleri anlattı ve Türkiye Foto Muhabirler Derneği’nin gençlere yönelik fotoğraf eğitimlerine ağırlık vermesini istedi.